צורות מתן קאנביס רפואי

צורות מתן קאנביס

עישון קנאביס רפואי

ישנם כיום שני סוגים נפרדים זוהי השיטה הנפוצה והוותיקה ביותר לצריכת קנאביס. ההתקדמות של טכנולוגיית אידוי מציעה למעשנים שיטה חלופית עם פחות בעיות בריאותיות. אנשי מקצוע בתחום הרפואה מסכימים ששיטות נטולות עשן מציבות פחות סיכון ומועדפות רפואית.

ניתן לעשן את תפרחות הקנאביס באמצעות גליליות (סיגריות) מוכנות של תפרחות או תפרחות גרוסות שניתן למלא בגלילית ריקה (קונוס) ייעודי. זוהי הדרך המהירה והיעילה ביותר בה החומרים הפעילים נספגים למערכת הדם דרך הראות.

  • תחילת ההשפעה מהירה מאוד עד מיידית
  • משך ההשפעה קצרה יחסית 2-4 שעות

מעבר לנזקי העישון השיטה אינה מתאימה למי שאינו מסוגל או רוצה לעשן מפאת מצבו הרפואי או גילו. לא מומלץ לערבב קנאביס עם טבק רגיל מאחר וכך נפגעת יעילות הטיפול. תהליך הגריסה של התפרחות בחברת בזלת הינו ייחודי.

פקטורים החשובים בהרכב הקנאביס

אחד הפקטורים החשובים בהרכבי הקנאביס הינו ההדירות (הקונסיסטנטיות) – יכולת לחזור על אותו הרכב מדויק של חומרים פעילים פעם אחר פעם בכל אצוות יצור ובמשך שנים.

צמחי הקנאביס הגדלים בחממות נבדלים לרוב אחד מהשני בריכוזי החומרים הפעילים. הריכוז מושפע מכמות האור, הלחות, הרכב הקרקע ועוד. לפי מחקרים אחרונים נמצא שאפילו על אותו צמח יתכנו שינויים של עד 40% בריכוזי הקנבינואידים. מכאן ברור שכל תפרחת שונה מהשנייה ורק בתהליך הגריסה וערבוב ניתן להגיע לדיוק ואמינות.

בבזלת הצלחנו להגיע לתוצאה הרצויה תוך שמירה על איכות התוצר: גודל חלקיקים, ניקיון רב של הפרח הנגרס ללא זרעים וגבעולים והחשוב ביותר, הרכב החומרים הפעילים (הקנבינואידים והטרפנים). האריזה מכילה כמויות של 0.5 גר’ חומר גרוס בגלילית מוכנה ומגולגלת עם פילטר ארוך.

ניתן לרכוש דרך מוקד השירות גליליות ריקות העשויות מניר אורגני למילוי עצמי או גליליות מוכנות מראש ללא חומרי בערה מזיקים.

אידוי

שיטות שאיפה נפוצות

ישנם כיום שני סוגים נפוצים של שיטות שאיפה: עישון ואידוי.

אידוי הקנאביס ביסודו זהו תהליך חימום של פרח גרוס או שמן ללא שריפתו. החום משחרר את החומרים הפעילים לתוך אדים המשוחררים לאוויר. לא נוצר עשן מאחר ולא מתרחש תהליך שריפה.

שימוש במכשיר אידוי הופך את עישון הקנאביס לבטיחותי, נוח ומזיק פחות מעישון רגיל.

רבים ממטופלי הקנאביס הרפואי חווים גם בעיות שונות במערכת הנשימה. אדים ממכשיר אידוי מגרים פחות את הגרון והראות, ורבים מוצאים צורת צריכה זו מועדפת ונוחה יותר עבורם.

בנוסף שיטה זו מועדפת על חלק מהחולים מכיוון שהאדים עדינים יותר, השאיפות קצרות ופחות עמוקות. כמו כן שיטת האידוי תתאים לאלה שאינם יודעים ומעדיפים לא ”ללמוד” לעשן, יש פחות ריח והתהליך דיסקרטי יותר.

רוב מכשירי האידוי יחממו את הקנאביס לטמפרטורה שבין 180 ל-200 מעלות, כדי לשחרר ולאקטב חומרים פעילים וטרפנים. בשנים האחרונות ישנם מכשירים המאפשרים טווח חימום רחב יותר וכך ניתן לשלוט בשחרור תרכובות שונות של קנאביס בהתאם לצורך אישי.

ההמלצה היא למצוא את הטמפרטורה הנוחה לכל משתמש באופן אישי. ככל שהחום גבוה יותר כך יש יותר אדי חומרים פעילים ועוצמת ההשפעה גדלה. יש להיזהר לא לעבור את החום בו מתרחשת השריפה של התערובת ללא תועלת רפואית.

חברת בזלת מייצרת תערובת מוכנה גרוסה במנות מדודות של 0.5 גרם לשימוש קל ונוח במכשירי אידוי או למילוי גליליות.

מיצוי שמן קנאביס

תגיות
רוצים לדעת עוד?
צרו איתנו קשר!
או מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם

אנשים שקראו כתבה זו התעניינו במוצרים אלה:

Bcann

טייגר איי Tiger Eye

Generic_Indica_F_bag+box_Tiger-Eye_No-shade
C4
T20

אינדיקה

מאמרים נוספים

צמח הקנאביס מכיל מאות תרכובות, ביניהם עשרות של סוגי פיטו-קנבינואידים. THC ו-CBD הם שני סוגי הקנבינואידים העיקריים, ריכוזם הוא הגבוה...
מהם טרפנים? הטרפנים הם חומרים בצמח הקנאביס החשובים להשפעתו הרפואית. זו למעשה משפחה גדולה של חומרים המשתפים אלמנט במבנה הכימי...
במקור צמחי אינדיקה וסאטיבה נבדלו בעיקר בבוטניקה, בנראות הפרח והעלים וגם בהשפעותיהם, ככל הנראה בגלל נוכחות טרפנים מסויימים בכמות גבוהה...
פתח צ'אט
צריכים עזרה?
היי כאן צוות בזלת,
נשמח לעזור לכם בוואטסאפ.