חלקי צמח הקנאביס

חלקי צמח הקנאביס | בזלת

מה הם חלקי צמח הקנאביס?

צמח הקנאביס, כמו מרבית הצמחים בטבע, משתייך לקבוצת הצמחים בעלי הפרחים. צמחי הקנאביס יכולים לגדול כזכרים, נקבות או גם וגם (צמח המכיל אברי רבייה נקביים וזכריים ביחד).
התפרחת אותה כולנו מכירים היא למעשה מקבץ של פרחים נקביים.
  • קולה (Cola) – “אתר תפרחות / ניצנים” האזור בו פורחים פרחים נקביים ודחוסים. הקולה נמצאת בחלקו העליון של הצמח וממנה מפיקים את הקנאביס הרפואי.
  • טריכומות (Trichomes) – שערות בצורת פטריות מאורכות הנראות כמו קריסטלים שקופים ונוצצים.הטריכומות נמצאות בעיקר על פני שטח התפרחות והעלים, מכילות בלוטות שרף היוצרות קנבינואידים, טרפנים ופלבנואידים – אותם חומרים פעילים שתפקידם להגן על הצמח מפני טורפים, מזיקים ומזג האויר ובעלי סגולות טיפוליות.
  • עלי מניפה (Fan leaves) – בצמח קיימים גדלים שונים של עלים, העלה שהפך לסמל הקנאביס הוא “המניפה”. העלים גדולים ובולטים המופיעים לאורכו של הצמח וחיוניים לספיגה של האור בתהליך פוטוסינתזה.
  • עלי הסוכר (Sugar leaves) – עלים קטנים וחיצוניים הנמצאים הכי קרוב לניצנים, העלים נקראים כך מהסיבה שהם עטופים בצפיפות גבוהה של טריכומות ונראים כמצופים בגבישי סוכר.
  • עלי (Pistil) – אבר הרבייה של הצמח, נראה כשערות דקיקות וחומות/כתומות המציצות מתוך הגביעים. תפקידן לאסוף את האבקנים מהצמחים הזכריים.
  • גביע (Calyx) – נקרא גם “עלי עטיף”, הגביע למעשה הינו הפרח הנקבי ומכיל את אברי הרבייה הנקביים של הצמח. גביעי הקנאביס יכולים להופיע בכמה צורות, גדלים וצבעים. בגביעים לרוב תהיה את הצפיפות הגבוהה ביותר של טריכומות ולכן יכילו את הריכוז הגבוה ביותר של קנבינויאידים וטרפנים.
צמח הקנאביס - מבנה צמח הקנאביס
תגיות
רוצים לדעת עוד?
צרו איתנו קשר!
או מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם

אנשים שקראו כתבה זו התעניינו במוצרים אלה:

Tropical

באלי BALI

FB Tropical Bali
C4
T20

סאטיבה

Bcann

אקווה מרין AquaMarine

Generic_Sativa_F_bag+box_Aquamrine_no-shade
C4
T20

סאטיבה

Bcann

טייגר איי Tiger Eye

Generic_Indica_F_bag+box_Tiger-Eye_No-shade
C4
T20

אינדיקה

Bcann

אמרלד EMERALD

תפרחות קנאביס רפואי | בזלת
C4
T20

סאטיבה

Tropical

זנזיבר ZANZIBAR

FB_Tropical_Zanzibar
C4
T20

אינדיקה

מאמרים נוספים

צמח הקנאביס מכיל מאות תרכובות, ביניהם עשרות של סוגי פיטו-קנבינואידים. THC ו-CBD הם שני סוגי הקנבינואידים העיקריים, ריכוזם הוא הגבוה...
מהם טרפנים? הטרפנים הם חומרים בצמח הקנאביס החשובים להשפעתו הרפואית. זו למעשה משפחה גדולה של חומרים המשתפים אלמנט במבנה הכימי...
במקור צמחי אינדיקה וסאטיבה נבדלו בעיקר בבוטניקה, בנראות הפרח והעלים וגם בהשפעותיהם, ככל הנראה בגלל נוכחות טרפנים מסויימים בכמות גבוהה...
פתח צ'אט
צריכים עזרה?
היי כאן צוות בזלת,
נשמח לעזור לכם בוואטסאפ.