חלקי הקנאביס

מה הם חלקי צמח הקנאביס?

כמו מרבית הצמחים בטבע, צמח הקנאביס משתייך לקבוצת הצמחים בעלי הפרחים. צמחי הקנאביס יכולים לגדול כזכרים, נקבות או גם וגם (צמח המכיל אברי רבייה נקביים וזכריים ביחד).
התפרחת אותה כולנו מכירים היא למעשה מקבץ של פרחים נקביים.

  • קולה (Cola) – "אתר תפרחות / ניצנים" האזור בו פורחים פרחים נקביים ודחוסים. הקולה נמצאת בחלקו העליון של הצמח וממנה מפיקים את הקנאביס הרפואי.
  • טריכומות (Trichomes) – שערות בצורת פטריות מאורכות הנראות כמו קריסטלים שקופים ונוצצים.
    הטריכומות נמצאות בעיקר על פני שטח התפרחות והעלים, מכילות בלוטות שרף היוצרות קנבינואידים, טרפנים ופלבנואידים – אותם חומרים פעילים שתפקידם להגן על הצמח מפני טורפים, מזיקים ומזג האויר ובעלי סגולות טיפוליות.
  • עלי מניפה (Fan leaves) – בצמח קיימים גדלים שונים של עלים, העלה שהפך לסמל הקנאביס הוא "המניפה". העלים גדולים ובולטים המופיעים לאורכו של הצמח וחיוניים לספיגה של האור בתהליך פוטוסינתזה.
  • עלי הסוכר (Sugar leaves) – עלים קטנים וחיצוניים הנמצאים הכי קרוב לניצנים, העלים נקראים כך מהסיבה שהם עטופים בצפיפות גבוהה של טריכומות ונראים כמצופים בגבישי סוכר.
  • עלי (Pistil) – אבר הרבייה של הצמח, נראה כשערות דקיקות וחומות/כתומות המציצות מתוך הגביעים. תפקידן לאסוף את האבקנים מהצמחים הזכריים.
  • גביע (Calyx) – נקרא גם "עלי עטיף", הגביע למעשה הינו הפרח הנקבי ומכיל את אברי הרבייה הנקביים של הצמח. גביעי הקנאביס יכולים להופיע בכמה צורות, גדלים וצבעים. בגביעים לרוב תהיה את הצפיפות הגבוהה ביותר של טריכומות ולכן יכילו את הריכוז הגבוה ביותר של קנבינויאידים וטרפנים.
תגיות
רוצים לדעת עוד?
צרו איתנו קשר!

או מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם

אנשים שקראו כתבה זו התעניינו במוצרים אלה:

Green Rock

אפגני דריפטר Afghani Drifter

אפגני דריפטר Afghani Drifter
C4
T20

אינדיקה

Bcann

אמרלד EMERALD

Jar+Box_Emerald_20-4_Sativa_no-shade
C4
T20

סאטיבה

Bcann

סאטיבה SPECIAL T

Bcann_Oil_Special-T-20-4
C4
T20

סאטיבה

Femmican

Femmican T10/C10 אינדיקה

femmican_T10C10_Indica_700x700
C10
T10

אינדיקה

Bcann

BCANN SILVER T1/C28 סאטיבה

Oil_Silver_1-28-S_no-shade
C28
T1

סאטיבה

Tropical

באלי BALI

באלי BALI
C4
T20

סאטיבה

Bcann

פיקולו PICCOLO

פיקולו PICCOLO
C4
T20

אינדיקה

Bcann

צור ZUR

FB_Zur_T10C2_S_700x700
C2
T10

סאטיבה

Bcann

אינדיקה SPECIAL C

Bcann_Oil_Special-C-1-28_indica
C28
T1

אינדיקה

selected

רומיאו Romeo

רומיאו Romeo
C4
T20

אינדיקה

מאמרים נוספים

צמח הקנאביס מכיל מאות תרכובות, ביניהם עשרות של סוגי פיטוקנבינואידים. THC ו-CBD הם שני סוגי הקנבינואידים העיקריים, ריכוזם הוא הגבוה...
מהם טרפנים? הטרפנים הם חומרים בצמח הקנאביס החשובים להשפעתו הרפואית. זו למעשה משפחה גדולה של חומרים המשתפים אלמנט במבנה הכימי...
במקור צמחי אינדיקה וסאטיבה נבדלו בעיקר בבוטניקה, בנראות הפרח והעלים וגם בהשפעותיהם, ככל הנראה בגלל נוכחות טרפנים מסויימים בכמות גבוהה...
פתח צ'אט
צריכים עזרה?
היי כאן צוות בזלת,
נשמח לעזור לכם בוואטסאפ.